Wycieczka do Sandomierza

24 października 2022 roku odbyła się wycieczka do Sandomierza uczniów z naszej szkoły z klas 4 a i 4 c wraz z wychowawcami.

Wycieczka do Sandomierza

W tym malowniczym mieście mieliśmy okazję zwiedzić Bazylikę Katedralną, zobaczyć sandomierski zamek i ratusz, Dom Długosza oraz Bramę Opatowską. Przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, gdzie największym zainteresowaniem cieszyła się budząca grozę sala tortur. Odwiedziliśmy również, znanego z telewizyjnego serialu, Ojca Mateusza. Każdy z nas chętnie fotografował się w serialowej plebanii, celi aresztu czy wnętrzu komisariatu policji. Wszyscy ochoczo robili zdjęcia z bardzo realistycznie odwzorowanymi figurami głównych bohaterów, w otoczeniu scenografii przeniesionej wprost z planu filmowego. Następnie przeszliśmy przez Ucho Igielne licząc na spełnienie życzeń! Spacerowaliśmy także wąwozem lessowym, którego zbocza porośnięte są gęsto drzewami i krzewami. Zamówiona pogoda bardzo nam dopisała, a udana wycieczka do Sandomierza pozostanie w naszej pamięci na długi czas.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X