Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Akademii Młodego Pszczelarza


Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Akademii Młodego Pszczelarza

21 maja 2026 r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodu Botanicznego w Krakowie oraz w warsztatach Akademii Młodego Pszczelarza.

Warsztaty w Akademii Młodego Pszczelarza

Akademia Młodego Pszczelarza prowadzi zajęcia w Pasiece Uniwersyteckiej znajdującej się na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzieci wspólnie z pszczelarką przygotowywały się do wizyty w pasiece – obsługiwały podkurzacz oraz zakładały pszczelarskie stroje ochronne.

Obserwując pszczoły, uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących życia tych pożytecznych owadów. Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat „Młodego Pszczelarza”. Dzieci miały również okazję skosztować smakołyków z pszczelej spiżarni oraz otrzymały w prezencie małe słoiczki miodu.

Spacer po Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny przywitał dzieci malowniczym, wiosennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spacerów alejkami ogrodu wśród kwitnących kwiatów i krzewów, tuneli utworzonych przez korony drzew, skaczących wiewiórek oraz kaczek pływających po stawie.

Poznajemy świat roślin

Podczas wycieczki dzieci miały okazję obserwować pracę pracowników ogrodu. Dowiedziały się, do czego służą tabliczki umieszczone przy roślinach oraz z jakich regionów świata pochodzi zgromadzona tam roślinność. Uczniowie poznali także wiele gatunków roślin oraz ćwiczyli rozpoznawanie znanych im drzew, krzewów i roślin kwitnących.

Czas pełen wrażeń

Pobyt w Ogrodzie Botanicznym bardzo podobał się wszystkim uczestnikom. Wycieczka udowodniła, że mimo dostępności różnorodnych środków audiowizualnych bezpośredni kontakt z przyrodą jest najlepszym sposobem zdobywania wiedzy przyrodniczej.

Wśród kwitnących piwonii, irysów, niezapominajek, bzów, kalin, rododendronów i azalii czas mijał niepostrzeżenie. Wkrótce, pełni wrażeń i nowych doświadczeń, ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Anna Nowaczyk
Wychowawca klasy 2c

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X