BAZAREK DLA MAKSA

BAZAREK DLA MAKSA = POMOC NA MAXA

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów i ich rodziców do zbiórki fantów na charytatywne licytacje dla potrzebującego pilnej operacji Maksymiliana.

Maks to pełen życia i radości dwunastolatek, który bez operacji kręgosłupa może już nie wstać z wózka inwalidzkiego. Niezoperowany kręgosłup w przyszłości będzie również zagrożeniem dla jego życia.

Maksymilian Szendera przyszedł na świat przed terminem i choć był maleńki, lekarze przekonywali, że chłopiec nadrobi zaległości. Niestety, gdy miał cztery miesiące, przestał się rozwijać. Rodzice zaczęli walkę o zdrowie i życie dziecka. Okazało się, że Maks cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie i padaczkę. Od początku miał też problemy ze stawami biodrowymi. Za chłopcem i jego rodzicami już niejedna zła wiadomość i niejedna batalia. Teraz przed rodziną kolejna walka, w której potrzebują olbrzymiego wsparcia.

Maks po niedawnej operacji bioder zaczyna powoli wstawać i chodzić przy chodziku, jednak olbrzymia skolioza bardzo szybko rośnie i stwarza kolejne zagrożenie dla jego życia. Rodzice mieli nadzieję, że rehabilitacja wystarczy. Niestety kręgosłup uszkadza biodra, a uszkodzone biodra pogłębiają skoliozę. To błędne koło zagraża życiu dziecka. Pogłębienie skrzywienia kręgosłupa może doprowadzić do niewydolności oddechowej, ucisku jelit, najprawdopodobniej nie wytrzymają tego także dopiero co naprawione biodra. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest operacja wykonana przez specjalistów z Paley European Institute.

Jeśli chodzi o zbiórkę to fantami mogą być przeróżne przedmioty (książki, biżuteria, zabawki, torebki, ozdoby, kubki, kosmetyki, obrazy, filiżanki, porcelana itp.).

Mogą to również być usługi (trening, zabieg kosmetyczny, wykonanie jakiegoś przedmiotu na zamówienie, zrobienie sesji zdjęciowej itp.). Jeśli chodzi o ten typ fantów konieczne będzie samodzielne ich wystawienie na licytację.

Pudełko na fanty jest wystawione przy portierni.

DO ZEBRANIA CAŁEJ KWOTY POZOSTAŁY ZALEDWIE TRZY TYGODNIE

Oto link do licytacji na Facebooku:

Oczywiście zapraszamy również wszystkich do licytowania. Można napotkać naprawdę niezłe fanty i przy okazji pomóc 😊