Planetarium w Niepołomicach

Planetarium w Niepołomicach

Wizyta klasy 1b w Planetarium w Niepołomicach
W czwartek 25 kwietnia uczniowie klasy 1b wzięli udział w zajęciach
w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Zajęcia były podzielone na kilka części. Był eksperyment związany z odbiciem światła, były filmy i bajki edukacyjne. Uczniowie wchodziliśmy po krętych schodach, by przyjrzeć się najnowszemu teleskopowi będącemu na wyposażeniu obserwatorium. Pod sztucznym niebem w planetarium mogli podziwiać konstelacje gwiazd, obejrzeć filmy i zdjęcia o podróżach kosmicznych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem zdobywali nowe informacje o pracy Astronautów i ich codziennym życiu na stacji kosmicznej. Na koniec każdy uczeń mógł poczuć się jak prawdziwy astronauta, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie.
Po zakończonej części edukacyjnej przyszedł czas na spacer. Odwiedziliśmy dziedziniec Zamek Królewski w Niepołomicach zwany drugim Wawelem, ogrody oraz Niepołomicki rynek.
Wycieczka była pełna nowych doświadczeń, wiedzy i radości, a wizyta w Planetarium w Niepołomicach pozostanie z pewnością na długo w naszej pamięci.

Realizacja: Anna Marcinkowska

FOTORELACJA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X