Zielona Szkoła w Kołobrzegu

Zielona Szkoła w Kołobrzegu

Zielona Szkoła w Kołobrzegu dla klasy 6d oraz innych chętnych uczniów odbyła się w dniach 14-20 kwietnia 2024 roku. Cały wyjazd został zaplanowany i zorganizowany przez wychowawcę klasy 6d bez pośrednictwa biura podróży. Uczestnicy realizowali autorski program przygotowanych zajęć sportowo-naukowych przez pięć pełnych dni pobytu nad morzem.

Aktywności

W ramach aktywności sportowych uczestnicy mieli okazję uczestniczyć m.in. w zajęciach z:

 • badmintona w hali sportowej hotelu hotelu**** ArkaMedicalSpa,
 • wspinaczki sportowej na ściance w Hotelu**** SeaSide,
 • sanowania i pływania na dwóch basenach hotelu**** ArkaMedicalSpa,
 • akrobatyki sportowej w parku rozrywki Pomerania, oddalonym o 20 kilometrów od Kołobrzegu,
 • ogólnorozwojowych na siłowni hotelu**** ArkaMedicalSpa,
 • rozgrywek w piłkarzyki.

  Ponadto każdego dnia organizowane były spacery piesze po plaży i deptaku. Wycieczki na latarnię morską i molo kołobrzeskie, pozwoliły aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu przy bryzie morskiej.

  W ramach zajęć uzdrowiskowych uczestnicy mieli okazję odwiedzić hotelową grotę solną. Podczas rozrywki na chętnych czekał seans filmowy pt.” Czworo dzieci i Coś” w sali kinowej hotelu ArkaMedicalSpa**** oraz rozgrywki na konsolach PS5 i Xbox One X.

  Program obejmował również zajęcia edukacyjne, takie jak zwiedzanie muzeum Oręża Wojska Polskiego z przewodnikiem, muzeum bursztynu i minerałów oraz latarni morskiej. W pamięci pozostał nam również widok z mola kołobrzeskiego oraz rejs statkiem po morzu ze zwiedzaniem portu rybackiego z pokładu statku. Mieliśmy także okazję odwiedzić mini ZOO w Pomeranii i zapoznać się z różnorodnością lokalnej fauny.

  Zielona Szkoła w Kołobrzegu była doskonałą okazją nie tylko do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale również do zdobywania wiedzy i poznawania kulturowych oraz przyrodniczych atrakcji regionu. Dzięki bogatemu programowi zajęć, uczestnicy mieli okazję cieszyć się aktywnym wypoczynkiem, relaksem oraz poznawaniem nowych miejsc i doświadczeń. Ta wyjątkowa zielona szkoła na pewno pozostanie niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich jej uczestników.

  Serdeczne podziękowania za sprawną współpracę dla Concierge i Menadżera oraz Dyrektora hotelu.

  Realizacja: Kamil Kustra

FOTORELACJA

WIDEORELCJA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X