Zielona Szkoła w Muszynie

 Zielona Szkoła klas 2c i 3c w Ośrodku  Sportu i Rekreacji „Alpina Sport” w  Muszynie 

W  dniach od 13 – 16 maja 2024r. uczniowie klasy II c i III c wraz z wychowawcami wyjechali  na „Zieloną Szkołę”  do Ośrodka Sportu i Rekreacji „Alpina Sport” w  Muszyna Złockie położonej w  dolinie rzeki Poprad. 

 Po przyjeździe rozpakowaliśmy bagaże w przydzielonych pokojach, poznaliśmy regulamin pobytu, zwiedziliśmy najbliższą okolicę i miejsca z których będziemy korzystać: place zabaw, mini siłownię, sale taneczną, pokoje gier i zabaw dla dzieci, park linowy. Mieliśmy do dyspozycji boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, graliśmy w ping-ponga, mieliśmy dyskotekę w sali tanecznej, warsztaty kreatywne, konkursy, super grę „podchody”.

Chodziliśmy na spacery, w których podziwialiśmy piękno górskiej przyrody. Był rajd górski do mofet –  są to szczeliny w ziemi, z których wydobywają się  z charakterystycznym bulgotem woda i pęcherzyki dwutlenku węgla. 

Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę  do Ogrodów sensorycznych w Muszynie. To miejsce relaksu, kontaktu z naturą, wyciszenia.  Część Ogrodów stanowią Ogrody baśni i legend. Nawiązują one do dawnych muszyńskich baśni i legend.

Prawdziwą przygodą był spacer wysoko wśród koron drzew w Parku linowym. Przypięci  linami asekuracyjnymi pokonywaliśmy przeszkody, znajdujące się na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów. Przeżyliśmy niezapomnianą przygodę.

Kolejna z super atrakcji był Zamek w Muszynie. Zwiedziliśmy basztę „serce zamku”, dziedziniec, pomieszczenia zamkowe. Na każdym z pięter mogliśmy zapoznać się z dziejami Muszyny a także legendami dotyczącymi zamku. Z ostatniego piętra baszty, która góruje nad Muszyną podziwialiśmy widok na góry, doliny i pobliską rzekę. Każdy z nas mógł też zrobić drobne zakupy i  kupić pamiątkę dla rodziców. Czas szybko mijał , a my nie mieliśmy czasu myśleć o powrocie.

Nadszedł jednak dzień podsumowań i podziękowań. Żałowaliśmy, że nasza przygoda już się kończy. Otrzymaliśmy  dyplomy ukończenia „Zielonej Szkoły” i honorowy tytuł badacza Muszyny i okolic. Wyjazd na zieloną szkołę okazał się udany i pełen niezapomnianych wrażeń. Przy pięknej, pełnej słońca pogodzie wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. To idealna okazja do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Atrakcji było co nie miara, ciekawe i interesujące, nie sposób ich wszystkich wymienić i opisać!

Wiele wspólnie przeżyliśmy i widzieliśmy, zdobyliśmy dużo doświadczeń, a nasze uśmiechnięte buzie  świadczyły o tym, że pobyt na zielonej szkole w Muszynie był niezwykle udany pod każdym względem. Tego nie da  nauczyć się z żadnej książki. 

Jednym słowem SUPER!!! 

Wychowawcy:
Iwona Śliwerska
Anna Nowaczyk 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X