Zielona Szkoła 2c

Tam gdzie łąka, tam gdzie las,
gdzie nie było jeszcze nas.

Zielona Szkoły klasa 2c w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.


W poniedziałek 17.04.2023r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą wyjechali na drugą już zieloną szkołę do malowniczo położonego Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Po przyjeździe rozpakowaliśmy bagaże w przydzielonych pokojach i poznaliśmy regulamin pobytu. Zobaczyliśmy miejsca z których będziemy korzystać przez cały nasz pobyt: place zabaw, mini siłownię, salę taneczną, pokoje gier i zabaw. Mieliśmy do dyspozycji boisko do piłki nożnej, graliśmy w bilard, organizowaliśmy dyskoteki w sali tanecznej. Chodziliśmy na spacery, w których podziwialiśmy piękno przyrody. Szlak którym szliśmy był bardzo malowniczy, budząca się przyroda oznajmiała nam że wiosna jest już w pełni.  Spotykaliśmy cudowne wiosenne kwiaty: kaczeńce, pierwiosnki, zawilce. W lesie zatrzymaliśmy się nad potokiem , tu przyświeciło nam piękne słońce, powietrze pachniało wiosną, podziwialiśmy tamy bobrów.

WYCIECZKI

Były też wycieczki, jedną z nich było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Razem z przewodnikiem oglądaliśmy eksponaty, słuchaliśmy ciekawostek z życia zwierząt, poznaliśmy faunę i florę łąki i lasu. Płynęliśmy łodzią podwodną po dnie rzeki Białej. 

Druga to wycieczka do Stróż a tu uczestnictwo w  warsztatach „Wielka lekcja z małą pszczółką”, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia pszczół.  Zwiedziliśmy  Muzeum i Pasiekę Sądecki Bartnik, zobaczyliśmy  w plenerze kolekcję barci i uli oraz zapoznaliśmy się jak na przestrzeni stuleci zmieniał się ich wygląd. Zapoznaliśmy się z wszelkiego rodzaju sprzętami: wirówki, podkurzacze… Potem w sali multimedialnej, oglądaliśmy krótkometrażowy film i słuchaliśmy efektów dźwiękowych, charakterystycznych dla życia rodziny pszczelej. Wzięliśmy udział w warsztatach robienia świec.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy „Skamieniałe Miasto” – rezerwat przyrody nieożywionej na Pogórzu Ciężkowickim. Zachwycały nas skały: Orzeł, Czarownica, Fortepian, Żółw, Piekiełko. Pani przewodnik opowiedziała na kilka legend związanych ze Skamieniałym Miastem. 

WARSZTATY

W ośrodku mieliśmy ciekawe warsztaty – robiliśmy glicerynowe, pachnące mydełka. Dużą atrakcją były warsztaty wikliniarskie. Własnoręcznie każdy z nas wykonał wiklinowy wianuszek, a na drewienku wykonał obrazek techniką decoupage. Obrazki i wianuszki naszych małych artystów wyszły pięknie bo włożyli  w to dużo serca – to wspaniała pamiątką. Kolejne warsztaty  to świat fotografii. Uczestniczyliśmy w pokazie, nauczyliśmy się kadrować, operować światłem , ustawiać obiektyw i statyw. Zrobiliśmy zdjęcie przed budynkiem. Jeden z tych wspaniałych dni kończyły warsztaty cyrkowe. 

Były też zajęcia rekreacyjno – sportowe: strzelectwo, gry zespołowe „Podłoga interaktywna”, Karaoke, zajęcia multimedialne: Początkujący Drukarz 3D

Nasz wyjazd na zieloną szkołę okazał się bardzo udany. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wspomnień.

Anna Nowaczyk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X