Ślubowanie klas 1

„…że w naszej szkole, jak w dobrym kinie
szybko, ciekawie przemija czas.
Bo nasza szkoła z radości słynie,
my ją lubimy – a ona nas!”

W czwartek 13 października 2022 r. nasi pierwszoklasiści przeżywali swój wyjątkowy dzień. Elegancko ubrani, w szkolnych krawatach i kolorowych biretach zjawili się w sali gimnastycznej. W obecności zaproszonych gości – Dyrekcji i Rodziców, zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki o tematyce szkolnej. Następnie, po odśpiewaniu hymnu Polski, przedstawiciele klas podeszli do sztandaru szkoły i nastąpiło uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści obiecali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia i obywatela. Zapewnili, że będą troszczyć się o wzajemny szacunek, uczciwość i bycie dobrym człowiekiem.

Gdy poczet sztandarowy opuścił salę gimnastyczną, nastąpiło symboliczne przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Pani Dyrektor Elżbieta Kaltenberg oraz Panie Wicedyrektor Ewa Adamczyk i Anna Piech pasowały dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie. Nowi uczniowie, chcąc podziękować za ten ważny gest, obdarowali Panie Dyrektor własnoręcznie przygotowanymi papierowymi sercami.

Następnie wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, która wyraziła swą wielką radość i życzenia wielu sukcesów. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, pierwszoklasiści udali się do swych klas. Tam czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców, a także pamiątkowe dyplomy i zakładki.

Drodzy Pierwszoklasiści, życzymy Wam wiele pasji i radości w poznawaniu świata!