Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny
„Kręci mnie bezpieczeństwo”

Termin i miejsce:

W sobotę 24.09.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie, odbył się piknik rodzinny pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Rozpoczęcie

O godz. 09.30 Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Kaltenberg, przywitała wszystkich przybyłych na piknik Gości. Wśród nich znaleźli się: Przewodniczącego Rady Dzielnicy XI, Pan Kazimierz Bożek, Przewodnicząca Komisji Edukacji Dzielnicy XI, Pani Anna Moskalewicz-Dudek, Kierownik Klubu Piaskownica, Pana Marcina Toczek, Komendant Komisariatu VI mł. insp. Tomasz Seweryn oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

Szczególne podziękowania Pani Dyrektor skierowała do przedstawicieli lokalnego samorządu i sponsorów. Wnieść oni swój wkład finansowy i rzeczowy w nasze przedsięwzięcie.

Tego typu imprezy są doskonałą okazją do aktywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują środowisko lokalne oraz rodziców ze szkołą, do której uczęszczają ich dzieci.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, uczniów, władz lokalnych, impreza udała się znakomicie! Plac szkolny był pełen gwaru i wesołej zabawy. 

Przebieg

Piknik rozpoczęły występy uczniów z poszczególnych klas. W trakcie występów na scenie zagościł „ Inspektor Wawelek”, tańcząc i śpiewając piosenki wraz z dziećmi.

Podczas pikniku, wśród unoszących się w powietrzu wielkich baniek mydlanych, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, grach i zabawach. Odbyły się warsztaty układania jesiennych bukietów i rozgrywki w szachy.

Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd pojazdów krakowskich służb, dbających o bezpieczeństwo. Motocyklista z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji, Policjanci Komisariatu VI Policji, Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 Straży Pożarnej oraz Polski Czerwony Krzyż.

Policjanci przygotowali dla dzieci stanowisko profilaktyczne, przy którym każdy mógł zapoznać się z Ich pracą. Prezentowano sprzęt policyjny oraz można było zrobić sobie zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji, „Inspektorem Wawelkiem”. Każda osoba, otrzymała materiały profilaktyczne, broszury,  malowanki.

Dorośli również uczestniczyli aktywnie w imprezie. Dla nich, policjanci zorganizowali test trzeźwości z użyciem policyjnych ALKOgogli. Przy pomocy NARKOgogli śmiałkowie mogli przekonać się jak widzi osoba po użyciu narkotyków lub przedawkowaniu leków. Przewracane przez testujących pachołki i zabawny chód witane były salwami śmiechu i oklaskami obserwatorów.

Dzieci pokonywały tor przeszkód przygotowany przez strażaków, gasiły pożar, oglądały wóz strażacki od środka. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy i próba umiejętności w tym zakresie.

Dla smakoszy

Organizatorzy zadbali też o nasze podniebienie. Można było skosztować wykwintnych ciast, wcześniej przygotowanych ze szczyptą przyjaźni i sympatii, przez Rodziców naszych Uczniów. Na szczególną uwagę zasłużyły kulinarne arcydzieła, które można było zakupić przy stoisku pod nazwą „Niebo w gębie”. Smak pachnącej kawy z ekspresu, ze spienionym mlekiem, pysznych frytek z ketchupem. Ciepła kiełbaska z grilla i domowe pierogi ruskie z przysmażaną cebulą oraz napoje i owoce do dzisiaj pozostają w pamięci.

Jak na prawdziwy piknik przystało, było barwnie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe. Rodzice, Dzieci i wszyscy przybyli Goście –  świetnie bawili się podczas pikniku.

Na końcu odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród w postaci: biletów do kina, wejściówek na basen, czy voucherów do GO JUMP.

Środki finansowe, które udało się zgromadzić podczas kulinarnej uczty, przeznaczone zostały na zakup rzutnika i innych pomocy dydaktycznych.

Serdecznie dziękujemy!
Anna Nowaczyk
Ewa Adamczyk

Fotorelacja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X