Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata

Park Edukacji Globalnej – Wioski ŚwiataWycieczka klasy 1a i 1b do

20 maja w poniedziałek uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami wybrali się do Wiosek Świata – w Parku Edukacji Globalnej znajdującego się przy ulicy Tynieckiej 39 w Krakowie przy bulwarach Wiślanych. Na terenie parku znajduje się wielkoformatowa mapa świata, ułożona z kostki brukowej, według podziału politycznego. Wokół mapy znajdują się osady z rożnych części świata – tradycyjna ghańska wioska, igloo, papuaski dom na palach, jurta mongolska, tipi indiańskie, chata andyjska, a nawet peruwiański slums.

Uczniowie w jednym monecie odbyli podróż dookoła świata.

Odwiedzili wioskę afrykańską i spróbować swoich sił w grze na bębnach,
a także zobaczyli, co można kupić w przydrożnym kiosku. Dowiedzieli się czym jest mongolska jurta i dlaczego papuaski dom stoi na palach. Nie inaczej wygląda to w tipi czy igloo – to miejsca, gdzie można zobaczyć, dotknąć i poczuć świat, który jest w zasięgu ręki.

Zwiedzanie i Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata, to wejście w inną jakże ciekawą rzeczywistość, która na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X