Nocowanie w szkole

Pierwsze nocowanie w szkole 🙂
Z 18 na 19 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się po raz pierwszy wydarzenie edukacyjno– wychowawcze, pt.: „Nocowanie w szkole”. Tematem przewodnim była gra terenowa nawiązująca do wyprawy w góry, podczas której każdy uczestnik zdobywał określone sprawności: siłacz, uważny słuchacz, tancerz, śpiewak, turysta, taternik, organizator czasu, znawca żywiołów, mocarz, śpioszek i porządkowy.

Celem tego wydarzenia były:

–  integracja uczniów klas 3 b;
–  rozwijanie sfery emocjonalnej w przeżywaniu i zabawie;
– kształtowanie umiejętności współdziałania i współpracy w zespole;
– kształtowanie umiejętności społecznych w wyrażaniu i zaspakajaniu swoich potrzeb ;
– zapoznanie z tematem szklaków górskich;
– zdobycie umiejętności prawidłowego zachowania się podczas wędrówek górskich;
– zmierzenie się z przebywaniem poza domem bez rodziców.

Zgodnie z przygotowanym planem ok. godziny 19:30 wszyscy chętni uczniowie wraz z  opiekunami: pojawili się w szkolnej szatni z niezbędnym ekwipunkiem. Niektóre dzieci przyniosły ze sobą wielkie walizki twierdząc, że ledwo się do nich spakowały. Po chwili rozpoczęliśmy realizacja programu.

Program przewidywał:

1.Przybycie uczestników i przejęcie opieki nad dziećmi przez opiekunów wydarzenia.
2. Spotkanie w szatni szkolnej, przypomnienie ustalonych zasad związanych z nocowaniem w szkole.
3. Rozdanie książeczki z tabelą ze sprawnościami.
4. Wspólne przygotowanie miejsca do nocowania, jedzenia, grania i oglądania.
5. Zabawa integracyjna mówiąca o tym co lubimy i sprawdzające nasze skupienie oraz zdolności słuchania innych osób.
6. Ustalenie czym są drogowskazy i szklaki górskie.

7. Zapoznanie ze wszystkimi szkolnymi szlakami.
8. Zajęcia muzyczno – taneczne.
9. Zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.
10. Zabawy matematyczno – geograficzne z poznawaniem polskich szczytów i ich wysokościami.
11. Zdobywanie sprawności siłacza.
12. Spożycie posiłku przy wieczornych rozmowach.
13.  Wieczorna toaleta.
14. Projekcja filmu „Krecik i orzeł”.
15. Cisza nocna – sen.
16.  Pobudka i poranna toaleta.
17. Składanie materacy wraz ze zdobywaniem kolejnych sprawności.

18. Wspólne śniadanie.
19. Zakończenie imprezy i odbiór uczestników przez rodziców – godz. 8:00.

Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentują zdjęcia, a najtrafniejszą recenzją są opinie uczestników, którzy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom za możliwość wspólnie przeżytego czasu pełnego niezapomnianych wrażeń.

OPIEKUNOWIE:
Anna Marcinkowska