Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

Sukcesy w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” – edycja 2022.

16 listopada na Wawelu odbyła się gala X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Z naszej szkole w etapie wojewódzkim uczestniczyło 6 finalistów:
Adrianna Mazgaj (5d),
Julian Stolecki (5a),
Filip Popek (5b),
Gabriela Domagała (6c),
Jan Brzeszczak (6c),
Wojciech Prendota (6c).
Laureatami w tej edycji konkursu, który sięgnął już nawet poza granice naszego kraju (Litwa, Łotwa, Estonia), zostali:

Jan Brzeszczak – uczeń klasy 6c – zdobywca 3. miejsca

Julian Stolecki – uczeń klasy 5a – zdobywca 5. miejsca.

Chłopcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Nagrodę specjalną za dziesięcioletnią pracę przy tym projekcie oraz przygotowanie licznych finalistów i laureatów otrzymała pani Joanna Grążko-Broda – polonistka z naszej szkoły.

Wszystkim gratulujemy!

Fotorelacja