„Biznes kontra smog”

„Biznes kontra smog”

Wszyscy możemy mieć wpływ na środowisko i jakość powietrza, którym oddychamy.

Wpływ będzie tym większy, im więcej osób zda sobie z tego sprawę.

21.03.2023 r.  uczniowie klas 2 c i 3 c wzięli udział w warsztatach „Biznes kontra smog”. Warsztaty przygotowali wolontariusze-pracownicy firm i stowarzyszeń działających w Polsce. Pani Renatka i Pan Bartek uświadomili nam, że zanieczyszczenie powietrza to problem nas wszystkich., który wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, czyli podstawy jakości naszego życia.  Wyjaśnili m.in. czym jest smog, skąd się bierze. Następnie dowiedzieliśmy się jak można przeciwdziałać temu zjawisku i co zrobić aby powietrze było wokół nas czystsze. Uczniowie pracowali w grupach, okazało się, że posiadają dużą wiedzę na temat zanieczyszczenia środowiska i źródeł smogu. Dzielili się swoimi pomysłami jak zadbać o środowisko i ograniczyć negatywne zjawiska w swoim otoczeniu.

Zajęcia dały nam dużo do myślenia i pokazały, że perspektywa nie jest optymistyczna. Zanieczyszczone powietrze niestety znajduje się wszędzie i nie ma gdzie się przed nim ukryć.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie i Panu Bartkowi za dobrą zabawę. Pozytywny przekaz buduje w młodych umysłach najlepsze zwyczaje, utrwala wzorce zachowań. Dzięki nim proekologiczne działania w codziennym życiu przestają być uciążliwością, a stają normalnością.

Wychowawca 2 c
Anna Nowaczyk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X