Biblioteka Miejska Filia nr 40

29 marca 2023 roku, podczas wizyty w Bibliotece Miejskiej filia nr 40 uczniowie i uczennice z klasy 5 d wraz z wychowawcą mieli możliwość zapoznania się z funkcją biblioteki, poszczególnymi działami literatury dziecięcej oraz zasadami wypożyczania książek. Szczególną uwagę dzieci zwróciła część dla najmłodszych oraz multimedialna czytelni, z której można korzystać w kreatywny i nowoczesny sposób.

Dzięki wspaniałej pogadance z Panią Bibliotekarką wśród uczniów rozbudziło się zainteresowanie czytelnicze, poczucie szacunku dla książek oraz zbiorów biblioteki. Mogliśmy poznać tajniki i sekrety z pracy bibliotekarza. Prowadząca zajęcia Pani, opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o swojej pracy, a następnie zapoznała z zasadami zachowania w bibliotece. Cała ta wizyta niewątpliwie zachęciła dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek.

W końcowej części spotkania dzieci mogły zajrzeć w każdy zakamarek Biblioteki oraz wyszukać i pooglądać najciekawsze zbiory.

Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie, które upłynęło nam bardzo szybko w radosnej i pouczającej atmosferze.