Zielona Szkoła w Rajczy

W dniach od 20 do 25 maja klasa 2a oraz klasa 2e wybrały się na pierwszy, długo wyczekiwany wyjazd do Rajczy w Beskidzie Żywieckim, w ramach zielonej szkoły. Dla wielu uczestników było to pierwsze dłuższe rozstanie z rodziną i trzeba przyznać, że ten egzamin został przez wszystkich zdany.  

Z chwilą zapięcia pasów i pomachania żegnającym członkom rodziny, uczniowie poczuli zew przygody i poddali się wszystkim jej urokom.  

Harmonogram każdego dnia pobytu był bardzo bogaty i różnorodny, co sprawiło, że każdy mógł znaleźć dla siebie aktywności nie tylko te zgodne z indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami, ale również miał okazję odkryć i spróbować nowych. 

Pobyt upłynął pod znakami: intensywnej aktywności fizycznej – spacery, wycieczki, wędrówki, zajęcia na hali sportowej i na boisku- gry i zabawy integracyjne, plac zabaw z siłownią na świeżym powietrzu; twórczości, kreatywności, rozwijania zdolności manualnych – zajęcia i warsztaty plastyczno-techniczne (malowanie na szkle, origami, filcowanie wełny, zabawki z siana); zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat życia przodków ich zwyczajów, narzędzi przez nich używanych, sposobów wypiekania chleba itp. Wszystko to w otoczeniu zielonej scenerii kojących zmysły krajobrazów.

Wspólnie spędzony na bogato czas był wspaniałą okazją do zintegrowania się obydwu klas, a my – wychowawczynie z radością obserwowałyśmy naszych uczniów swobodnych, wesołych i szczęśliwych. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X