Zabawa Andrzejkowa i Nocka w Szkole

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.

Długo uczniowie klasy 2 c będą wspominać noc spędzoną w szkole  – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek.

Zabawa Andrzejkowa i Nocka w Szkole

Nasza impreza andrzejkowa rozpoczęła się o godz.19 w piątek 25-go listopada 2022r. Zakończyła rankiem dnia następnego. Do szkoły przybyliśmy wyposażeni m.in. w śpiwór, podusię, przytulankę, szczoteczkę do zębów oraz ….. dużą porcję dobrego humoru. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzięki wróżbom wiemy jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Każdy sprawdził także imię swojego przyszłego męża lub przyszłej żony. Zabawa wywołała sporo śmiechu na każdej dziecięcej buzi. Następnie były tańce i zabawy przy muzyce. Uczestnicy zabawy zostali zaproszeni na poczęstunek – PIZZĘ!, sponsorowaną przez rodziców. Po kolacji, na korytarzu jak na leśnej polanie wśród drzew, przy „zapalonym ognisku”, słuchaliśmy czytanej przez panią lektury „Czarna owieczka”. Następnie umyliśmy zęby, przebraliśmy się  w dresiki, pidżamki  i udali  do  klasy. Tu na swoich już materacach, przygotowani do spania urządziliśmy wieczór filmowy. Po kilku filmach nastał zasłużony aczkolwiek baaardzo późny odpoczynek.

W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów na śniadanie z rodzicami.

Anna Nowaczyk
Wychowawca klasy 2c

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X