Z wizytą w stolicy

Z wizytą w stolicy

W dniach 16- 18 listopada 2022 roku klasy 7b, 8c, 8d, 8e i 8f z naszej szkoły wyruszyły skoro świt na kulturalny i oświatowy podbój stolicy. Wyjechaliśmy z Krakowa ciemną nocą, by już od 11:00 zwiedzać warszawskie atrakcje.

Dzień I

Zaczęliśmy od Centrum Nauki Kopernik, w którym poznawaliśmy tajniki wiedzy z różnych dziedzin życia. Później był spacer nad Wisłę pod pomnik Syrenki – symbol miasta. Następnie metrem pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, by z 30 piętra podziwiać rozświetloną panoramę miasta.

Dzień II

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Zamku Królewskim, zwiedziliśmy warszawską Starówkę, przeszliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza . Ten pełen emocji  dzień zakończyliśmy chwilą zadumy na Wojskowych Powązkach i pięknym spacerem w Łazienkach.

Dzień III

Ostatniego dnia odwiedziliśmy dwa wspaniałe muzea – Muzeum Powstania WarszawskiegoMuzeum Historii Żydów Polskich Polin. Są to miejsca na mapie Warszawy w samym sercu Śródmieścia i Muranowa , w których zmierzyć się można z niezwykle trudnymi wydarzeniami naszej najnowszej historii. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do stolicy. Poruszeni i pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do Krakowa , bogatsi o piękne wspomnienia i owocnie spędzony wspólnie czas.

Wychowawcy klas 7 b, 8 c, 8 d, 8 e i 8 f.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X