„Fabryka Śniegu”

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

„Fabryka Śniegu” – spektakl mikołajkowy w NCK – 5 grudnia 2022r.

Hen, daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Pracowite Obłoczka i Sopelka odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety na wielką maszynę do produkcji śniegu czai się zagrożenie w postaci pewnego tajemniczego Francuza… Przez jego działania maszyna nagle przestaje działać. Nikt nie potrafi sobie poradzić z jej naprawą, nawet inżynier Złota Łapka. Pracownikom  Fabryki z pomoc przyszły dzieci zasiadające na widowni.

Wśród nich byli uczniowie klasy 1 e i 2 c naszej szkoły

Spektakl zakończył się spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który przyjechał saniami, przywiózł ze sobą dużo uśmiechu  i  pełno prezentów. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do nas za rok.

Agnieszka Krawczuk 1 e
Anna Nowaczyk 2 c