Projekt eTwinning

Projekt eTwinning „Poetry Journey”

W okresie od marca do maja 2024 roku klasy 2a i 2e zaangażowały się w projekt eTwinning „Poetry Journey”. Współpracując ze szkołami z Turcji i Rumunii, ustaliliśmy kompleksowy plan działań, który obejmował różnorodne zadania. Zaczęliśmy od stworzenia logo i plakatu projektu, które poddaliśmy głosowaniu online. Następnie uczniowie zaprojektowali swoje własne portrety i awatary, które ożywili za pomocą aplikacji ChatterPix Kids, prezentując się przy tym w języku angielskim. Kreatywność nie miała granic, gdy tworzyliśmy akrostychy – wiersze, w których pierwsze litery czytane pionowo tworzyły inne słowo, oraz wykonywaliśmy zakładki do książek, promując czytelnictwo wśród uczniów. Nie zabrakło także elementu programowania, gdy zakodowaliśmy wiersze za pomocą programu Poem Art na platformie code.org. Dodatkowo, przeprowadziliśmy ankiety ewaluacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania wobec projektu. Regularne spotkania online nauczycieli partnerskich szkół umożliwiły im wymianę doświadczeń i pomysłów. Efekty naszej pracy były prezentowane na platformie TwinSpace, co umożliwiło uczestnikom z różnych krajów śledzenie postępów i dzielenie się wrażeniami. W ten sposób nie tylko rozwijaliśmy umiejętności językowe, ale również poszerzaliśmy wiedzę o kulturze i życiu szkolnym w innych krajach, co było niezwykle wartościowym doświadczeniem edukacyjnym.