„KRAKUSKOWYM TROPEM”

Uczniowie klasy 3c naszej Szkoły przystąpili do konkursu: „KRAKUSKOWYM TROPEM”.

To konkurs wiedzy o historii i zabytkach Krakowa.

Temat tegorocznej edycji Konkursu: „Mikołaj Kopernik w KRAKOWIE”

Wymaganą wiedzę zdobywamy podczas zajęć przygotowawczych – wycieczek, warsztatów/lekcji muzealnych, interaktywnych prezentacji/wykładów oraz wizyt w muzeum i gier miejskich, jak również w oparciu  o podaną literaturę.

Naszym zadaniem jest wykazanie się wiedzą o Krakowie, jego dziejach, zabytkach, tradycjach i legendach.

Odbyliśmy już wycieczkę „Z Mikołajem Kopernikiem przez Kraków” oraz Warsztaty w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „W średniowiecznym lektorium z Mikołajem Kopernikiem „.

Przed nami test i gra miejska.

Anna Nowaczyk
Wychowawca 3c