Krakowski Park Linowy

Dnia 14.06.2022 roku klasa IV d z towarzyszącymi jej nauczycielami i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Krakowskiego Parku Linowego. Zamówiona pogoda dopisała doskonale, a dobre humory sprawiły, że cały trud przejścia przez każdą trasę wydawał się błahy. Mimo kilku otarć czy prób przejścia lub „zawrotów” dzień przeminął w miłej, aktywnej atmosferze.

Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu oraz popularyzowanie sportów wspinaczkowych. Na wstępie instruktor Parku Linowego zapoznał uczniów z zasadami obowiązującymi i regulaminem oraz przeszkolił z zakresu posługiwania się sprzętem alpinistycznym. Wychowankowie po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, spróbowali swoich sił, pokonując wybrane trasy. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu. Po kilkugodzinnych zmaganiach wspólne pieczenie kiełbasek i posiłek na łonie natury dał nam chwilę wytchnienia  i relaksu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

OK
X