Kraków Gaming Festiwal

Udział Reprezentacji SP27 w Kraków Gaming Festiwalu – 23 marca 2024 roku

Drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice!

Chcieliśmy się z Wami podzielić wspaniałymi wieściami – nasza reprezentacja SP27 miała okazję wziąć udział w prestiżowym Kraków Gaming Festiwalu, który odbył się 23 marca 2024 roku. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło pasjonatów gier z całego miasta, a my mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę w trzech różnych dyscyplinach.

Nasi utalentowani uczniowie stanęli do walki w trzech popularnych grach: FIFA 24, Assetto Corsa oraz Fortnite. Warto wspomnieć, że w turnieju:

FIFA zgłosiło się aż 87 zawodników,

FORTNITE 37 zawodników,

Assetto Corsa 40 zawodników.

Dowodzi to ogromnego zainteresowania tą dyscypliną wśród naszych uczniów jak i również ich rówieśników.

Rozgrywki otworzyło spotkanie z młodym utalentowanym kierowcą rajdowym Karolem Baszem, który podzielił się swoimi doświadczeniami i motywującymi historiami ze świata motorsportu. To niezwykłe spotkanie dodatkowo zmotywowało naszych graczy.

Z fazy grupowej rozgrywek FIFA24 do fazy pucharowej awansowali:

Round1
W. Prendota
M. Jelonek
W. Dudzicz

Round2
W. Prendota

Natomiast w rozgrywkach FORTNIE do półfinałów, a następnie do finału awansowali:

M. Skura – zajmując I miejsce
M. Jelonek – zajmując IV miejsce.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wysiłek, oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy wsparli naszą reprezentację na każdym kroku. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszej przygody w świecie e-sportu i nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań!

Pamiętajcie, że SP27 to nie tylko miejsce nauki, ale także rozwijania pasji, talentów i zainteresowań!

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Pozdrawiamy,
Zespół SP27