„Dzień Dziecka”

„Dzień Dziecka” w Ogrodzie Botanicznym i Akademii Młodego Pszczelarza

1 czerwca

1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze.

Korzystając z pięknej pogody uczniowie z klas: 1 c i 2 c swoje święto spędzili w Ogrodzie Botanicznym. Uczestniczyliśmy tam również w warsztatach Akademii Pszczelarza.

Akademia Pszczelarza

Akademia Pszczelarza prowadzi warsztaty w Pasiece Uniwersyteckiej w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzieci, wspólnie z pszczelarzem, przygotowywały się do wizyty w pasiece obsługując podkurzacz i ubierając pszczelarskie stroje ochronne. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek obserwując pszczoły. Zobaczyliśmy trutnia oraz królową pszczół. Pod koniec spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat „Młodego Pszczelarza”. Dzieci miały także okazję skosztować smakołyków z pszczelej spiżarni oraz otrzymały małe słoiczki miodu w prezencie.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny przywitał dzieci malowniczym wiosennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu wśród kwitnących kwiatów i krzewów, tunelami utworzonymi pod koronami drzew ze skaczącymi wiewiórkami, pływającymi małymi kaczuszkami w stawie.

Podczas wycieczki, dzieci miały okazję podpatrzeć czym zajmują się jego pracownicy. Dowiedzieliśmy się, do czego służą tabliczki przy roślinach i z jakich regionów świata pochodzi roślinność. Poznaliśmy różnorodne rośliny oraz rozpoznaliśmy wiele znajomych gatunków drzew, krzewów i roślin kwitnących.

Bardzo podobał się wszystkim pobyt w Ogrodzie Botanicznym. Wycieczka ta udowodniła, że mimo dostępności różnych środków audiowizualnych, bezpośredni kontakt z przyrodą i roślinnością jest najlepszym sposobem przekazywania wiedzy przyrodniczej.

Wśród kwitnących piwonii, irysów, niezapominajek, bzów, kalin, rododendronów i azalii, czas mijał niepostrzeżenie. Pełni wrażeń, ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

Na długo zapamiętamy ten bardzo udany i super zaplanowany„Dzień Dziecka”.

Iwona Śliwierska 1c
Anna Nowaczyk 2c