„CodeWeek”

CodeWeek

CodeWeek – To coroczna społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z informatyką i kodowaniem. Głównym celem jest promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczestników w i interesujący oraz ciekawy sposób.

Nauka kodowania podczas CodeWeek może pomagać wszystkim zrozumieć otaczający nas dookoła świat, który ulega ciągłym zmianom i przekształceniom. Dołączając się do miliona organizatorów i uczestników, inspirujemy i rozwijamy umiejętności kodowania, myślenia obliczeniowego. Znajdujemy nowe pomysły i wprowadzamy innowacje na przyszłość.

Każdy kto chce może zorganizować własne wydarzenie lub wziąć udział w różnych aktywnościach już przez kogoś organizowanych. Wystarczy wybrać sobie temat i grupę odbiorców, a następnie dodać swoją aktywność do mapy. Można także wyszukać wydarzenia odbywające się w pobliżu.

W ramach tej corocznej inicjatywy nasza szkoła realizuje różne wyzwania. Dla uczniów starszych jest to wyzwanie w postaci „Międzyszkolnego Quizu Informatycznego”, a dla najmłodszych szereg innych atrakcji. Wszystkie szczegóły i relacje mona odszukać w aktualnościach.

Więcej o tej społecznej inicjatywie…