Edukacyjna sala zabaw ALEKLOCKI

ALEKLOCKI

W czwartkowy poranek, 3.11.2022 r. dzieci z klas 1 a oraz 1 e wyruszyły na wycieczkę autokarową do Myślenic. Miejscem docelowym były ALEKLOCKI – czyli edukacyjna sala zabaw z  mnóstwem atrakcji.

LEGO Soft

Rozpoczęliśmy od prawdziwej rozgrzewki. Pod okiem animatorów wzięliśmy udział w zabawach integracyjnych i ruchowych z dużymi klockami LEGO Soft. Podawaliśmy sobie klocki łokciami, stopami, a także z zamkniętymi oczami. Następnie, próbowaliśmy sprostać wyzwaniom stawianym przez prowadzących warsztaty. Tworzyliśmy konstrukcje według własnych pomysłów lub takie, które musiały spełnić określone warunki. Ćwiczyliśmy także naszą pamięć, starając się odtworzyć dokładnie taką samą budowlę, jaka została przed nami ukryta.

Przyszedł też czas na eksperymentowanie –  budowanie wież i próby wznoszenia jak najwyższej budowli. Początkowo zmierzyliśmy się z tym sami, a następnie współpracując w parze i większej grupie. Sprawdziliśmy też, z których rodzajów klocków uda nam się zrobić to najlepiej.

LEGO

Po zregenerowaniu sił i poczęstunku przystąpiliśmy do zabaw według własnych pomysłów. Niektórzy wybrali tworzenie budowli zgodnie z gotową instrukcją, inni rozgrywkę w piłkarzyki, czy koszykówkę z klocków LEGO. Jeszcze inni puścili wodze fantazji i instrukcje do ich budowli podpowiadała im wyobraźnia. A trzeba przyznać, że było z czego budować. W edukacyjnej sali zabaw ALEKLOCKI znajduje się ponad pół tony klocków LEGO wszelkiego rodzaju. Wśród nich znajdziemy ponad 100 zestawów do składania, basen z klockami LEGO, czy kilkadziesiąt metrów torów. Chętne dzieci wypróbowały symulator trzęsienia ziemi, zjeżdżalnie dla samochodzików, kulodrom oraz ścianę do budowania przestrzennego. Kierowały też zdalnie sterowanymi pojazdami z LEGO oraz zbudowały ogromny dom z oknami z klocków LEGO Soft.

ALEKLOCKI

Wycieczka spełniła nasze oczekiwania i marzenia. Oprócz wspaniałej zabawy, uczyliśmy się współpracy w grupie, cierpliwości, logicznego myślenia i wytrwałego dążenia do celu. ALEKLOCKI to miejsce, gdzie można uwolnić wyobraźnię i kreatywnie się bawić. Wspomnienia zostaną z nami na długo, a my chętnie wrócimy tam jeszcze raz.

Katarzyna Hodana
Agnieszka Krawczuk