Szkolne koło wolontariatu

WOLONTARIAT – Regulamin

REALIZACJA:

Maratonie Cracovia

14 kwietnia 2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Cracovia, gdzie wręczali medale biegaczom.

„Sprzątanie świata na rzece Drwinka”

17 października 2023 roku odbyła się w naszej Szkole Podstawowej nr. 27 w Krakowie akcja; „ sprzątanie świata na rzece Drwinka”. Uczestniczyła w akcji z nami  Pani Agnieszka Mędrek ze Stowarzyszenia Parku rzecznego Drwinka. Pani Agnieszka opowiadała o corocznym spotkaniu i sprzątaniu Drwinki. Oprowadzała nas po miejscach najbardziej zanieczyszczonych w Drwince. Pełni zapału i zaangażowania zabraliśmy się za sprzątanie Drwinki. Śmieci które zgromadziliśmy w większości były to puszki i butelki szklane. Zebraliśmy około osiem worków odpadów. Ułożyliśmy je poza Drwinką ,aby zabrały je służby porządkowe.

Celem akcji „ sprzątanie Drwinki „była świadomość dbania o środowisko naturalne ,oraz pokazanie uczniom-wolontariuszom pokazanie problemu zaśmiecanego środowiska . Moim zdanie większość takich akcji sprzątanie świata przyczyniło by się do czystszego środowiska.

Dragon Cubing

9 grudnia – 10 grudnia uczniowie brali udział w organizacji dwudniowego konkursu w układaniu kostki Rubika – Dragon Cubing 2023.

Półmaraton Cracovia

8 października 2023 roku wolontariusze brali udział w całodniowym półmaratonie – Półmaraton Cracovia i rozdawali wodę.