Zabawa karnawałowa

Jak karnawał to karnawał.. czyli zabawa karnawałowa w naszej szkole

W związku z rozpoczęciem się okresu karnawału. Nie zabrakło go również w naszej szkole.
Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krakowie zasłużyli dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej. W związku z dużą liczba uczestników odbywała się ona w naszej szkole przez dwa dni, z podziałem na klasy: 1-3, 4-6 oraz 7-8.
Wszystkim uczestnikom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zmieniła się i wyglądała inaczej niż zwykle. Barwnie udekorowana po sam sufit zachęcała do szalonej zabawy, najpierw młodszych uczniów z klas 1-3, a w kolejnym dniu starszych z klas 4-6 oraz młodzież klas 7-8.
W szkole zaroiło się od przebierańców: Spidermanów, piratów, rycerzy, policjantów, kowbojów, rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów i wielu innych… Były też wróżki, księżniczki, syrenki, koty, motyle, bałwanki, Elzy oraz różne inne postaci bajkowe… Barwne stroje oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw i zachwyt. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i  wychowawcom. Były korowody, kółeczka, węże i tańce w parach. Podczas zabawy karnawałowej dobrą muzykę serwował dj, a Rada Rodziców zadbała, by spragnieni i głodni uczniowie mogli znaleźć coś pysznego do zjedzenia oraz ugasić pragnienie sokiem lub wodą.
Tegoroczna karnawał w naszej szkole z pewnością zaliczamy do bardzo udanych i już odliczamy dni do imprezy w przyszłym roku szkolnym…