Wynalazki Leonarda da Vinci

Śladami wynalazków Leonarda da Vinci

12 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 5a i 6c wraz z wychowawczyniami pojechali do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach. Najpierw obejrzeliśmy ogród typu wloskiego wokół centrum, znajdujący się również na dachu budynku, starostwo chęcińskie i bramę Jana III Sobieskiego. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach „Od korzeni po koronę, poznaj drzewa lepsza stronę” oraz samodzielnie robiliśmy świeczki o zapachu lasu. Potem zapoznaliśmy się z biografią Leonarda i zwiedziliśmy ekspozycję. Zobaczyliśmy prototypy wynalazków artysty, szkice, puzzle obrazu pt. Dama z gronostajem; młodzież mogła przejechać się na wózku inwalidzkim po specjalnym torze , imitującym trudy życia codziennego osób z niepełnosprawnością. Na ekspozycji poznaliśmy zdrowy i dobrze funkcjonujący organizm ludzki, mogliśmy sprawdzić swoje wyniki wytrzymałościowe, zbudować proste projekty według rysunków Leonarda da Vinci, samodzielnie myśleć i poznawać tajniki przyrody, biologii oraz fizyki.
Centrum wyróżnia wspaniała infrastruktura, aktywne i wzmacniające postawę kreatywną działania edukacyjne i inspiracją do wesołej zabawy. Warto tak spędzić czas!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X