„Świat komiksu w Artetece”

świat komiksu w Artetece”

Kolejne spotkanie 2a z WBP przy ul. Rajskiej odbyło się w innej lokalizacji – w Artetece. Tam uczennice i uczniowie zapoznali się ze zbiorami Arteteki. Największym powodzeniem cieszyły się komiksy oraz książki pop up. Gdyby czas pozwolił, dzieci chętnie zostałyby tam jeszcze dłużej.  Po zwiedzeniu wszystkich pięter przystąpiły do warsztatów dotyczących tworzenia komiksu. Prowadząca zapoznała drugoklasistów z ważnymi dla świata komiksów pojęciami, choć okazało się, że są wśród nich znawcy tematu. Po intensywnej burzy mózgów, dzieci przeszły do działania. Stworzyły własne komiksowe postaci lub też całe sceny na dużym formacie. Swoje dzieła, razem z kartą zapisu do biblioteki, zabrały do domów z postanowieniem, że jeszcze tam wrócą.