Spotkanie autorskie z pisarzem

Spotkanie autorskie z pisarzem.
Naszą szkołę odwiedził 30 maja 2022 roku pisarz Marcin Kozioł, autor naszych lektur
nadobowiązkowych. Pisarz przyjechał do nas z prezentacją na temat powieści „Skrzynia Władcy Piorunów” – części trylogii „Detektywi kółkach”. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z klas czwartych i piątych. Uczniowie z klasy 5c przygotowali z tej okazji wystawę plakatów do lektury „Skrzynia Władcy Piorunów”. Autor opowiedział nam o inspiracjach do swoich utworów, o znajomym psie terapeucie – pierwowzorze Biszkopta (Spajka – psa Julii) i innych ciekawostkach ze swojego życia. Na koniec mogliśmy zakupić książki Marcina Kozioła z autografem. Twórca otrzymał od naszych uczniów pamiątki – ilustrację oraz plakat do powieści o Nikoli Tesli.

Zorganizowane przez Panią Joannę Grążko-Brodę spotkanie było okazją do wysłuchania ciekawej gawędy o pisarstwie, poznania interesującego człowieka oraz zdobycia kolejnych części „Detektywów na kółkach” oraz innych utworów Marcina Kozioła.