POZNAJEMY ŚWIAT ZAWODÓW

POZNAJEMY ŚWIAT ZAWODÓW – CYKL SPOTKAŃ Z RODZICAMI

13 kwietnia uczniowie klasy 2c gościli pracownika banku Alior Bank. Zajęcia z uczniami przeprowadziła pani Agata, mama jednego z uczniów. W czasie tej ciekawej  lekcji poszerzyliśmy  naszą  wiedzę na temat oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Dowiedzieliśmy się co to jest bank, awers, rewers i dlaczego w bankach przechowywane są pieniądze, do czego służą karty, bankomaty.

Pani Agata zwróciła nam uwagę jakie są obrzeża monet, przez  specjalną maszynkę oglądnęliśmy charakterystyczne elementy banknotów: znak wodny, nitki zabezpieczające, mikrodruki… Dzieci odpowiadały na pytania, wymieniały nominały obowiązujące w Polsce, słuchały opowiadania “O oszczędnej Ani i rozrzutnej Oli”.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki przyniesione  przez naszego gościa. 

Jednym z nich była książka, którą pracownicy Alior Banku stworzyli z myślą  o najmłodszych “Raz, dwa, trzy… o planet zadbaj Ty!” 

Serdecznie dziękujemy Pani Agatce za świetne zajęcia.

Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.

Anna Nowaczyk

Wychowawca 2c

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X