Planetarium w Chorzowie

Nauka przez zabawę w Planetarium w Chorzowie

14 grudnia 2023 zwiedziliśmy Planetarium w Chorzowie.
Czym jest  meteorologia ? Czy z każdej chmury pada deszcz? Jak zmierzyć wilgotność powietrza? Na te  pytania znaleźliśmy odpowiedź na warsztatach metrologicznych w Stacji klimatologicznej Planetarium.   Dowiedzieliśmy się, jak odróżnić opady od osadów atmosferycznych, na ile sposobów mierzy się opady śniegu, jak niebezpieczna jest gołoledź. Wykonaliśmy kilka pomiarów składników pogody, korzystając z różnych przyrządów meteorologicznych.
Po  spacerze na terenie Parku Śląskiego skorzystaliśmy z pysznego obiadu w Barze pod gwiazdami
Zwiedzaliśmy ekspozycję stałą pod tytułem Geofizyka w grupach z przewodnikiem. To interaktywna wystawa, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach można przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór zwiedzający przenoszą się na chwilę w różne strefy klimatyczne,  a stanowisko z niemal dwumetrowej średnicy ekranem kulistym pozwala na sprawdzenie, jak z kosmosu wyglądają Ziemia i inne planety Układu Słonecznego. Na zwiedzających czeka oprócz tego cała masa innych atrakcji.
Każdemu polecamy wizytę w Planetarium Śląskim w Chorzowie.
Uczniowie klasy 6a i 7c z wychowawczyniami: Joanną Grążko-Brodą i Jolantą Adamczyk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X