Piknik „Jesteśmy Rodziną”

Piknik „Jesteśmy Rodziną”

W sobotę, dnia 23.09.2023r. w Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie, odbył się Rodzinny Piknik pod Hasłem „Jesteśmy Rodziną”.

O godz. 9.00 uroczystego otwarcia pikniku dokonała Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kaltenberg, która podziękowała gościom za przybycie Przewodniczącemu Rady Dzielnicy XI Panu Kazimierzowi Bożkowi, Kierownikowi Klubu Piaskownica Panu Marcinowi Toczkowi, Przewodniczącemu Komisji Praworządności Rady Miasta Krakowa – Panu Krzysztofowi Sułowskiemu.

Prowadzący p. Ewa Adamczyk i p. Wojciech Łaszczewski szczególne słowa podziękowania skierowali do Sponsorów, Patronów oraz Rodziców, którzy zechcieli wnieść swój wkład finansowy i rzeczowy w nasz  piknik.

Pomimo pochmurnej sobotniej pogody, ogród szkolny i cała szkoła zmieniła się nie do poznania. Goście mieli do dyspozycji urozmaicony program z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów, rodziców i uczniów Naszej Szkoły.

Tego typu spotkania z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką.

Występy i inne atrakcje.

Piknik rozpoczęły występy uczniów koła teatralnego 3c oraz zespołu tanecznego. Na scenie zagościł również smok „Inspektor Wawelek” i Smokuś WFOŚiGW.  Smoki tańczyły i śpiewały wraz z najmłodszymi.

Wszyscy wesoło się bawili wśród unoszących się w powietrzu wielkich baniek mydlanych; można było wziąć udział w konkurencjach sportowych: w Jubileuszowym Biegu Krasnoludków, innych grach i zabawach, poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach, pokazach naukowych czy malowaniu twarzy. Został rozegrany Turniej Szachowy w dwóch kategoriach wiekowych. Puchary dla zwycięzców zostaną wręczone w trakcie uroczystej akademii Jubileuszu Szkoły. Odbył się również konkursu recytatorskiego: „Wiersze Marii Konopnickiej w interpretacji uczniów naszej szkoły.

Loteria

Szczególnym zainteresowaniem była loteria fantowa, której do wygrania było ponad 800 fantów, a jedną  z  głównych nagród był wspaniały rower.

Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd pojazdów krakowskich służb, dbających o bezpieczeństwo: Motocyklista  i Radiowóz z Wydziału  Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji, Policjantów Komisariatu VI Policji, Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6  i nr 2 Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, GDDKiA. Każdy mógł także zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy i wypróbować swoje umiejętności w tym zakresie.

Organizatorzy zadbali też o nasze podniebienie. Można było skosztować wykwintnych ciast przygotowanych przez Rodziców naszych uczniów, świeżych i soczystych owoców, a w namiocie kulinarnym pachnącej kawy z ekspresu, ze spienionym mlekiem, pysznych frytek z ketchupem, ciepłej kiełbasy z grilla, domowych pierogów ruskich, z mięsem,  z przysmażaną cebulą, napojów i gofrów, a i na watę cukrowa ciągle nie brakowało amatorów.

Zorganizowany Piknik spełnił oczekiwania jego twórców. Jak na prawdziwy piknik przystało było barwnie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe. Rodzice, dzieci,  i wszyscy przybyli Goście –  świetnie bawili się podczas Pikniku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Zapraszamy za rok!

Koordynatorzy pikniku:
Ewa Adamczyk
Anna Nowaczyk
Wioletta Korzeniowska
Wojciech Łaszczewski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X