Muzeum Etnograficzna

W dniu 14 marca 2024 roku klasa 6d ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie wyruszyła na fascynującą wyprawę do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Po przygotowaniu plecaków i założeniu wygodnych butów, uczniowie zebrali się przed szkołą pełni entuzjazmu i gotowości do poznawania nowych rzeczy. Pod opieką swoich nauczycieli wyruszyli w podróż, pełni radości i ożywionej dyskusji na temat tego, czego mogą się spodziewać podczas wizyty w muzeum. Po dotarciu na miejsce, z ogromnym zainteresowaniem przemierzali wystawy prezentujące różnorodne aspekty kultury i tradycji ludowych. Od strojów regionalnych po narzędzia rolnicze, uczniowie mieli okazję zgłębić historię i życie codzienne różnych społeczności. Po zakończonej wizycie pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wrócili do szkoły, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat tego, co zobaczyli. Wyprawa ta była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca i pozostawiła w sercach uczniów nowe fascynujące wspomnienia.