Moszna – Zamek jak z Bajki

Moszna – Zamek jak z Bajki

28 listopada 2023r. klasy 3a i 5b pojechały na wycieczkę do Mosznej.

Zwiedziliśmy bajkowy zamek oraz uczestniczyliśmy w zajęciach w „Szkole Magii i Czarodziejstwa”. Za pomocą Tiary Przydziału, która wzywała każdego z nas po kolei do siebie i po krótkim namyśle ogłaszała, do którego domu jesteśmy przydzieleni. Każdy z nas dostał później szatę z herbem swojego domu: Ravenclaw, Slytherin, Hufflepuff i Gryffindor, w tych strojach wyruszyliśmy  w dalszą część magicznej przygody. Zwiedziliśmy Sale pod Pawiem, Galerię, Gabinet Hrabiego, Złoty Apartament, Bibliotekę. Kolejne zajęcia, tozapierająca dech w piersiach lekcja magii i eliksirów. Tu młodzi czarodzieje dowiedzieli się jak wyczarować deszczotwór (chmurę deszczową), rozjaśniacz (eliksir, który przez jeden dzień sprawiał, że wiemy i rozumiemy wszystko ale potem wszystko zapominamy), czy eliksir, dzięki któremu na jeden dzień stajemy się niepokonanym. Czarodziej przewodnik pokazał uczestnikom również zaklęcie „Memento” – które sprawiło, że ledwo zdmuchnięta zapałka zapaliła chusteczkę. Adepci magii byli pod ogromnym wrażaniem tego pokazu i pewnie długo go nie zapomną.

Ogromną niespodzianką było zwiedzanie „Fabryki robotów”. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć stalowe roboty. Roboty powstają głównie z odpadów przeznaczonych do recyklingu czy złomu samochodowego.  Wszystkie zostały zbudowane ręcznie dzięki pasji jednego człowieka – Sebastiana Kucharskiego.  Oglądaliśmy z zachwytem duże i małe roboty, jedne stałe, inne wydające dźwięki, kolejne świecące światłem i  poruszające się. Dzieła artysty rozpoznawane są na całym świecie.

Po tak licznych atrakcjach, pełni wrażeń wróciliśmy do Krakowa.

Wychowawcy:
Anna Nowaczyk 3c
Maciej Śliski 5b

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X