Fabryka Czekolady

6.12.2023r. święty Mikołaj wręczył uczniom klasy 1b zaproszenia na warsztaty w fabryce czekolady. A już w poniedziałek 11 grudnia cała klasa wraz w wychowawcą stawiła się na warsztatach czekoladowych w Manufakturze Czekolady. Manufaktura znajduje się przy ulicy Wielickiej 1 w Krakowie.
Uczniowie otrzymali fartuszki i rękawiczki, a następnie szybciutko przebrali się i byli gotowi na swoich stanowiskach.
Pierwszym zadaniem było oglądnięcie filmu edukacyjnego o zbieraniu ziaren kakaowca i procesie przygotowania czekolady.
Następnie uczniowie nadawali kształty swoim czekoladą,  a z małych fragmentów wykonali okrąglutkie pralinki. Praliny ozdobili płynną czekoladą, kokosem i kolorowymi posypkami.
Na zakończenie zajęć uczniowie spakowali swoje słodkości do papierowych pudełeczek i z dużą radością odjechali w kierunku szkoły. Po tych wspaniałych warsztatach jesteśmy bogatsi o pyszne wspomnienia i smakowite łakocie.