Biblioteka Wojewódzka

Listopadowe i grudniowe wyjścia klasy 2a

W listopadzie uczennice i uczniowie z klasy 2a dwukrotnie odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną przy ul. Rajskiej. Wzięli udział w dwóch warsztatach organizowanych przez bibliotekę. Jedne z nich związane były z muzyką, a drugie ze światem komiksu.

„Muzykofi(g)le”

Na warsztaty muzyczne drugoklasiści udali się do głównej siedziby biblioteki, do wypożyczalni książek dla dzieci i młodzieży. Tam mieli okazję porozmawiać o muzyce, odczuciach, jakie w nas wywołuje, posłuchać utworów instrumentalnych. Pani prowadząca przygotowała także szereg utworów będących swoistym „figlem”. Na przykład utwór, w którym przez cztery i pół minuty wybrzmiała cisza. Uczniowie wsłuchiwali się w muzykę, odbierali jej drgania różnymi zmysłami, uczestniczyli w doświadczeniach z rozchodzeniem się fal. Zagrali też utwór na Bum-bum-rurkach, a na zakończenie przenosili wrażenia słuchowe w formę plastyczną. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.