Straż Miejska

29 marca 2023 roku uczniowie i uczennice klasy 5 d odwiedzili Jednostkę Straży Miejskiej w Krakowie przy ul. Cechowej 19. Po odbyciu krótkiej pogadanki dotyczącej przepisów i bezpieczeństwa oraz sposobów zachowania się przy obcych nieznajomych uczniowie przystąpili do zwiedzania poszczególnych oddziałów jednostki. Najwięcej uwagi uczniowie poświęcili pomieszczeniom monitoringu miejskiego oraz zadaniom i pracy operatorów kamer. Strażniczy miejscy przypomnieli nam również wszystkie telefony alarmowe i sytuacje w jakich powinniśmy wzywać pomocy. Na koniec mieliśmy okazję zasiąść za sterami radiowozu i włączyć syrenę, jak podczas jakiejś ważnej akcji. Na pewno kiedyś zawitamy tam ponownie.