Zielona szkoła

Zielona szkoła w Sidzinie klas 2a i 2d

W dniach 28.09 – 1.10 uczniowie klasy 2a i 2d wraz z wychowawcami wyjechali do Sidziny położonej koło Jordanowa. Otoczeni górami i lasem dzieci aktywnie odpoczywały. W pierwszym dniu pobytu odwiedziły skansen, w którym uczestniczyły w warsztatach wypieku placków na blasze zwanych rusokami.

Następnie zwiedzały zabudowania znajdujące się w skansenie oraz poznały miejscowe legendy. W tym dniu także spacerowały w pobliskim lesie podziwiając piękno przyrody, zachwycając się barwami złotej, polskiej jesieni.

Kolejny dzień spędziły na warsztatach decoupage wykonując piękne upominki.

Odbyły wędrówkę przez Psią Dolinę zdobywając wiele nowych wiadomości o przyrodzie górskiej i bezpieczeństwie w górach.

Piątkowe przedpołudnie spędziły w teatrze „Rabcio” w Rabce oglądając przedstawienie pt. „Piękna i Bestia”.

Dzieci uczestniczyły także w zabawach integracyjnych i sportowych, dyskotekach, konkursach i ognisku. Czas spędzony w Sidzinie na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Agnieszka Klupa – wychowawca kl. 2a
Teresa Lalik – wychowawca kl. 2d