Warsztaty artystyczne

Zrobioną z wierzbowych gałązek

Z suszonych kwiatów i wstążek

Daję Wam palmę w darze

Bo tak stary zwyczaj każe.

Bo dawno temu wierzono,

Że palmy złe moce odgonią.

Warsztaty artystyczne palmy wielkanocne.

28 marca tuż przed niedzielą palmową uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych.

Warsztaty to wspaniała zabawa, często nauka i świetna okazja do integracji. To kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych. Z wielkim zapałem uczyliśmy się robić kwiaty z krepiny i tworzyć krok po kroku palmy z wykorzystaniem naturalnych elementów,  taki jak gałązki traw, bukszpan, wierzbowe bazie, kłosy zbóż i ziół. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie,  było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę.

Mamy nadzieję, że za rok zrobimy jedną wspólną, klasową palmę wielkanocną.

Anna Nowaczyk

Wychowawca 2c