Warsztaty archeologiczne

24.09.2021 r. uczniowie klasy II d i III a wzięli udział w warsztatach „I ty możesz zostać archeologiem”. Warsztaty odbyły się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie – Branicach.

W ramach zajęć zwiedzaliśmy renesansową rezydencję obronną. Następnie tworzyliśmy różnorodne ozdoby i figurki z gliny, które oczywiście zabraliśmy do domów. Na koniec pozostała najbardziej atrakcyjna część zajęć – uczestnictwo w zaimprowizowanych badaniach wykopaliskowych. Uczniowie odkryli w sobie cechy prawdziwego archeologa  – cierpliwie i z zapałem poszukiwali różnorodnych „skarbów” ukrytych pod ziemią, które w nagrodę mogli zabrać.