Święto Pierwszaków

Święto Pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Od samego rana 18 października 2024r. w Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie panowała podniosła, pełna napięcia atmosfera. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczennice klasy 4a, reprezentujące Samorząd Uczniowski powitały gorąco zaproszonych rodziców, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym „oddały głos”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszaki ślubowały być pilnymi uczniami, dobrymi Polakami, przyjaciółmi przyrody, a swym zachowaniem napawać dumą rodziców i wychowawców. Po złożeniu ślubowania Panie Dyrektorki Elżbieta Kaltenberg, Anna Piech, Ewa Adamczyk dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia”– mówiły Panie Dyrektorki, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli i zorganizowali ”słodkie przyjęcie”. Był słodki poczęstunek, upominki, wiele radości i uśmiechu. Padło mnóstwo ciepłych życzeń.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Anna Nowaczyk
Wychowawca klasy 1c