STARS

20 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – konferencji i warsztatach pt. „STARS – Rowerem do szkoły w roku szkolnym 2024/2025”. Spotkanie to było poświęcone promowaniu zdrowego i ekologicznego sposobu dotarcia do szkoły, jakim jest jazda na rowerze. Inicjatywa STARS, realizowana z sukcesem od kilku lat, wspiera szkoły, rodziców i uczniów w budowaniu nawyku aktywnego transportu, który sprzyja zarówno zdrowiu fizycznemu, jak i dbałości o środowisko naturalne.

Podczas konferencji przedstawiciele Urzędu Miasta podsumowali działania realizowane w poprzednim roku szkolnym. Zwrócono uwagę na sukcesy programu, takie jak zwiększenie liczby uczniów, którzy regularnie dojeżdżają do szkoły rowerem, oraz zaangażowanie nauczycieli i rodziców w działania promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Omówiono również wyzwania, z jakimi zmierzyli się uczestnicy programu, oraz propozycje na usprawnienie działań w nadchodzących miesiącach.

Ważnym punktem spotkania było nakreślenie priorytetów na nowy rok szkolny 2024/2025. W planach znalazły się m.in. dalsze działania edukacyjne, które będą motywować uczniów do regularnych dojazdów rowerem oraz inicjatywy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno w okolicy szkół, jak i na trasach rowerowych. Priorytetem pozostaje także współpraca z rodzicami, nauczycielami oraz lokalnymi władzami, aby stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście.

Spotkanie zakończyło się warsztatami, w których uczestnicy – zarówno nauczyciele, jak i przedstawiciele placówek oświatowych – mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, pomysłami i wypracować wspólne strategie na przyszłość. Było to owocne spotkanie, które nie tylko podsumowało dotychczasowe działania, ale również nakreśliło jasny plan działań na przyszłość, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo, zdrowie i ekologię.

Mamy nadzieję, że program STARS będzie kontynuowany z jeszcze większym rozmachem, a liczba uczniów wybierających rower jako środek transportu do szkoły będzie stale rosła!

FOTORELACJA