Rodzinny Piknik 2024

Rodzinny Piknik Naukowy 2024

W sobotę, dnia 21.09.2024r. w Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie, odbył się „Rodzinny Piknik Naukowy”.

Rozpoczęcie

O godz. 9.00 uroczystego otwarcia pikniku dokonała Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kaltenberg, która powitała i podziękowała gościom za przybycie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, ogród szkolny i cała szkoła zmieniła się nie do poznania. Goście mieli do dyspozycji urozmaicony program z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów, rodziców i uczniów Naszej Szkoły.

Tego typu imprezy są doskonałą okazją do aktywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu, pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują środowisko lokalne oraz rodziców ze szkołą, do której uczęszcza ich dziecko, dają także możliwość promowania szkoły w najbliższym otoczeniu.

Organizatorzy

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, uczniów, władz lokalnych, impreza udała się znakomicie! Plac szkolny był pełen gwaru i wesołej zabawy.

Piknik rozpoczęły występy uczniów koła teatralnego „Teatromaniacy” z klasy 1c oraz klasa 1d. Zaprezentował się również chór z naszej szkoły oraz uczniowie z klas 6c i 8b.

Na scenie zagościł również smok „Inspektor Wawelek” , który chętnie fotografował się z dzieciakami.

Wszyscy wesoło się bawili wśród unoszących się w powietrzu wielkich baniek mydlanych; można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, grach i zabawach, pokazach naukowych, malowaniu twarzy oraz poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach.

Dzieci, które aktywnie uczestniczyły w stacjach zadaniowych mogły przebić balonik, który skrywał dla nich nagrody oraz poczęstować się pysznymi cukierkami ufundowanymi przez firmę Wawel.

Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd pojazdów krakowskich służb, dbających o bezpieczeństwo: Motocyklista  i Radiowóz z Wydziału  Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji, Policjantów Komisariatu VI Policji, Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6  i nr 2 Straży Pożarnej, Straży Miejskiej.

Dorośli także mogli uczestniczyć aktywnie w imprezie. Dla nich, policjanci zorganizowali test trzeźwości z użyciem policyjnych ALKOgogli, a przy pomocy NARKOgogli.  Można było przekonać się jak widzi osoba po wypiciu alkoholu, użyciu narkotyków lub przedawkowaniu leków.

Dzieci oglądały wóz strażacki od środka, mogły też sprawdzić się na ściance wspinaczkowej.

Ścianka rozstawiona przez strażaków była ogromną atrakcją, dzieci cierpliwie czekały w długiej kolejce, by tylko spróbować swoich sił w dotarciu na szczyt.

Organizatorzy zadbali też o nasze podniebienie. Można było skosztować wykwintnych ciast przygotowanych przez Rodziców naszych uczniów, świeżych i soczystych owoców, a w namiocie kulinarnym pachnącej kawy z ekspresu, ze spienionym mlekiem, pysznych frytek z ketchupem, ciepłej kiełbasy z grilla, napojów i gofrów, a i na watę cukrowa ciągle nie brakowało amatorów.

Jak na prawdziwy piknik przystało było barwnie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe. Rodzice, dzieci,  i wszyscy przybyli Goście –  świetnie bawili się podczas Pikniku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Zapraszamy za rok!
Koordynatorzy pikniku.