Po „Dniu Otwartym”

1 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole „Dzień Otwarty”. Nasi przyszli uczniowie mogli zobaczyć między innymi, jak wyglądają poszczególne pracownie oraz cała szkoła od wewnątrz. Ponadto odbyły się ciekawe pokazy oraz eksperymenty chemiczne. Przyszłoroczni pierwszoklasiści mogli uczestniczyć w zaciętych rozgrywkach gier komputerowych (napisanych przez uczniów naszej szkoły). Miłośników muzyki czekały intensywne testy instrumentów muzycznych. Natomiast fani matematyki a zwłaszcza geometrii mieli możliwość zespołowego budowania figur przestrzennych oraz konstrukcji różnych cząsteczek. W pracowni językowej dzieci mogły poćwiczyć znajomość języka angielskiego, korzystając z tablicy interaktywnej. Co więcej, stawiały pierwsze kroki w nauce języka niemieckiego, poznając nazwy zwierząt. Wizyta w naszej szkole pokazała maluchom, że nauka może być ciekawa i atrakcyjna.