„Pieszo do Celu”

Marsz w odblaskowych kamizelkach
Akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Uliczne sygnały zna duży i mały
Uliczne sygnały trzeba dobrze znać…

Marsz w odblaskowych kamizelkach – czyli akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

17 września 2024r. w ramach „Europejskiego Tygodnia Mobilności” uczniowie klasy 1c i 1d naszej szkoły czynnie uczestniczyli w akcji.

„„Pieszo do Celu””.

Zorganizowana akcja profilaktyczna z udziałem dzieci z krakowskich szkół, miała na celu popularyzowanie wśród pieszych i kierujących znajomości przepisów o ruchu drogowym, a także kształtowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego. Działanie zostało zorganizowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straż Miejską Miasta Krakowa.

Trasa

Wyruszyliśmy z krakowskich Błoń i podążając Alejami w stronę Rynku Głównego z metą na parkingu przy stadionie Wisły Kraków. Wszyscy byliśmy ubrani w kamizelki odblaskowe. Śpiewaliśmy piosenki o znaczkach odblaskowych, ulicznych sygnałach i przepisach ruchu drogowego.

Razem z nami podążały pieszo maskotki Policji – Inspektor Wawelek, Straży Miejskiej – Barbakus i MPK – Trampuś, krakowskie dorożki. Był też z nami trębaczem, który dzisiaj w asyście  dzieci wygrywał hejnał nie z wieży a z bryczki. Naszego bezpieczeństwa strzegli policjanci i strażnicy miejscy pieszo, w radiowozach, na motocyklach oraz na rowerach.
Celem przedsięwzięcia jest również przypomnienie, że ustawowy obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowania dotyczy wszystkich bez względu na wiek.

Ten marsz był dla nas wielką atrakcją, wywołał wiele wrażeń, radości i z pewnością wybierzemy się tam za rok.

Wychowawcy
Anna Nowaczyk  1c