„Pieszo do Celu”

– Noś odblaski, bądź widoczny!

– Odblaski ratują życie!

„Pieszo do Celu” – akcja profilaktyczna zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

20 września 2023 r. policjanci Wydziału Ruch Drogowego Komendy Miejskiej Policji

w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym i Fundacją Wawel z Rodziną, w towarzystwie krakowskich dorożek zorganizowali akcję „Pieszo do Celu”. Wśród uczestników przemarszu nie zabrakło po raz kolejny uczniów Naszej Szkoły, na marsz wybrali się uczniowie klas 3c i 2b.

Wyruszyliśmy z krakowskich Błoń i podążając al. 3 Maja, ulicami Piłsudskiego, Straszewskiego, Podzamczem, Grodzką, Rynkiem Głównym i ul. Floriańską dotarliśmy do Barbakanu, gdzie zakończyliśmy przemarsz. Wszyscy byliśmy ubrani w kamizelki odblaskowe. Śpiewaliśmy piosenki o znaczkach odblaskowych, ulicznych sygnałach i przepisach ruchu drogowego.

Razem z nami podążały pieszo maskotki Policji – Inspektor Wawelek, Straży Miejskiej – Barbakus, MPK – Trampuś, Był też z nami trębaczem, który wygrywał hejnał nie z wieży a z bryczki. Naszego bezpieczeństwa strzegli policjanci i strażnicy miejscy pieszo, w radiowozach, na rowerach oraz motocyklach. Akcja miała na celu zwrócić uwagę, że droga jest dla wszystkich i każdy uczestnik ruchu drogowego ma na niej swoje miejsce, a także przypomnieć, że stosowanie się do zasad i przepisów przyczynia się do zmniejszenia zagrożenia na drodze.

Ten marsz był dla nas wielką atrakcją, wywołał wiele wrażeń, radości. Do zobaczenia za rok.

Anna Nowaczyk
Wychowawca klasy 3c