Kampania „Tusz do paki!”

Szanowni Państwo

Kolejny rok z rzędu nasza szkoła nasza szkoła bierze udział w  ogólnopolskiej kampanii ekologiczno- pomocowej pod nazwą „Tusz do paki”.

Polega ona na zaangażowania dzieci i młodzież do pomocy schroniskom dla zwierząt w całej Polsce poprzez oddawanie zużytych tuszów z drukarek atramentowych . Tusze trafiają do recyklingu, a część uzyskanych środków zamieniana jest na karmę dla schronisk podległych TOZ ,które jest beneficjentem akcji.

Głównym celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci ,a dzięki nim również i dorosłych. To kolejny sposób aby uczyć nasze dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych oraz wyrabiać w nich wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.

Co robimy konkretnie:

Zadaniem dzieci i młodzieży jest przynoszenie pustych kardridży z drukarek atramentowych (małych, pojedynczych pojemniczków) do szkoły i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartonów wrzutowych (obok portierni) .

Puste pojemniki po tuszu należy najpierw zapakować w jakikolwiek mały woreczek, a dopiero potem dać dziecku do plecaka.

Dzieci mogą odebrać pamiątkowe naklejki za udział w akcji u wychowawców  klas lub na portierni.

Akcja ma charakter  stały . Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie. https://tuszdopaki.pl/

Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w  kampanii.