Wolontariat – Cracovia Maraton

Udział wolontariuszy z SP nr 27 w organizacji X Cracovia Maratonu Królewskiego

W niedzielę, 20 października 2024 r., wolontariusze z naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie – mieli zaszczyt wziąć udział w organizacji X Cracovia Maratonu Królewskiego. Było to dla nas wyjątkowe doświadczenie, które dało możliwość nie tylko wspierania zawodników, ale także integracji naszego szkolnego zespołu.

Naszym głównym zadaniem było przygotowanie i obsługa stanowiska z wodą dla biegaczy. Z wielkim zaangażowaniem podjęliśmy się tego wyzwania, rozdając kubeczki z wodą zmęczonym, ale pełnym determinacji maratończykom. Praca wymagała od nas dobrej organizacji, szybkiego działania i świetnej współpracy – każdy wiedział, co ma robić, i dzięki temu wszystko przebiegło sprawnie.

Atmosfera była wspaniała! Poza sumiennym wykonywaniem swoich obowiązków, nie zabrakło uśmiechów i pozytywnej energii. Humor i entuzjazm towarzyszyły nam przez cały czas, co sprawiło, że nawet najmniejsze trudności stawały się łatwe do pokonania. To niesamowite, jak taka współpraca w zespole może dać tak wiele satysfakcji.

Kto wie, być może kiedyś nie tylko będziemy kibicować i pomagać, ale sami staniemy na starcie takiego maratonu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz naszym wspaniałym wolontariuszom za niezapomniany dzień!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia!