Muzeum Narodowe

21 kwietnia 2022 r. klasa 1 b odwiedziła Muzeum Narodowe w Sukiennicach.  Uczniowie wzięli udział w  lekcji muzealnej „Namaluj mi bajkę. Mity, legendy i baśnie w obrazach”.  Wystawiane w muzeum obrazy i rzeźby zrobiły na dzieciach wielkie wrażenie, a ciekawie podane informacje dostarczyły nowych wiadomości i mocno działały na wyobraźnię.
Dzieci podziwiały również Rynek Główny z jego najpiękniejszymi zabytkami. Oglądaliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha Wieżę Ratuszową i okalające Rynek kamieniczki.